e-Składka - proste płatnosci z ZUS:

Przedsiębiorco, od 1 stycznia 2018 r. wszystkie składki do ZUS będziesz przekazywać na jeden, indywidualny numer rachunku składkowego.

Informację o numerze tego rachunku dostaniesz z ZUS listem poleconym w czwartym kwartale 2017 r.

Jesli do końca grudnia 2017 r. nie otrzymasz informacji o numerze rachunku składkowego albo zgubisz list, zgłos się do ZUS albo zadzwoń do Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS (nr tel. 22 560 16 00).

Jesli nie będziesz znał numeru rachunku składkowego nie opłacisz w 2018 r. składek.

Jesli będziesz miał w 2018 r. długi, to wpłata pokryje najstarsza należnosć. Może to spowodować zadłużenie za bieżacy okres.

Wpłynie to m.in. na Twoje prawo do zasiłku chorobowego. Podlegasz dobrowolnemu ubezpieczeniu chorobowemu tylko wówczas, jesli opłacasz składki w terminie i w pełnej kwocie.

Jesli masz problemy finansowe i nie jestes w stanie w całosci spłacić zaległych składek, to wystap do ZUS o podpisanie układu ratalnego. Taka umowa zapewni Ci objęcie ubezpieczeniem chorobowym i prawo do swiadczeń.

Możesz skorzystać z pomocy doradcy ds. ulg codziennie w godzinach otwarcia placówek ZUS. Pomoże on zgromadzić i wypełnić dokumenty niezbędne do rozpatrzenia wniosku o rozłożenie długu na raty. Więcej informacji na temat e-Składki znajdziesz na stronach :

www.zus.pl/eskladka


www.eskladka.pl